na čem pracujeme

Produkční zahradaA je tu sezóna 2014! Setí jsme letoz zahájili o celých 5 týdnů dříve než minulý rok a také první sklizeň bude už v polovině května. Letos nás čeká na 40 druhů zeleniny a také první větší sklizeň jahod. Letos nám práci usnadní jednoduchý zavlažovací systém. V předjaří nám vyrostla na zahradě druhá chatka kde bude nářadí a celkově lepší pracovní zázemí. Experimentujeme s pěstováním hub.

Včelaři se těší na první med, včelky se mají pěkně a vzniká jim kolem úlů zajímavé závětří z nejrůznějších květin a keřů. 

 

Stůl a venkovní kuchyně

Jídlo nás spojuje a vše se kolem jídla odehrává. Přitom nemáme ani pořádný stůl ke kterému usednout! To se ale změní. V letošním roce společně s uměleckými sochaři vyrobíme velký dubový stůl a lavice, který později doplníme o venkovní kuchyni! Zapojte se! 

 

 

 

Vzdělávací zahrada

V roce 2013 jsme komunitně plánovali vzdělávací či ukázkovou část našeho pozemku, která se bude rozkládá na 1000 m2 a bude sloužit široké veřejnosti, místním dětem, školám či školkám a samozřejmě KomPoťákům k potěše i poučení. 
V roce 2014 také plánujeme vybudovat venkovní kuchyň, na kterou jsme získali grant z Nadace Via.

Plán vzdělávací zahrady a další dokumenty jsou ke stažení zde:

Textová část plánu vzdělávací zahrady

Plán vzdělávací zahrady

V rámci vzdělávací zahrady se můžete těšit na připravované workshopy práce se dřevem či pěstování zeleniny v polykulturách, proto sledujte kalendář akcí , ať nepropásnete něco zajímavého. 

 

Učíme se jak na solidární potravinové systémy v Evropě

Projekt financovaný Evropskou komisí v rámci mechanismu celoživotního učení nabízí krátkodobé (3-5 dní) studijní cesty do zahraničí za projekty alternativních potravinových systémů založených na aktivitě zdola, komunitním přístupu, solidaritě a spravedlnosti. 

Projekt je otevřen všem dospělým, kteří se chtějí podílet na rozvoji alternativních potravinových systémů u nás a získat a podělit se o zkušenosti s aktivisty, zemědělci a úředníky ze zahraničí.

O vzdělávacích projektech na KomPotu si přečtěte více ZDE

Novinky

Říjnový zpravodaj

Přečtěte si, co je u nás nového.

.: Více :.

Kurz Pěstuj ekologicky!

Celosezónní praktický kurz ekologického pěstování pro začátečníky.

.: Více :.